Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją

Witamy na stronie projektu "Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją"

„Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją” to projekt adresowany do Szkół Podstawowych i Gimnazjów m. st Warszawy i okolic.

Celem projektu "Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją" jest zwiększenie szans edukacyjnych i życiowych uczniów z dysleksją lub trudnościami w nauce czytania i pisania przez udzielenie im specjalistycznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Organizacja pomocy opiera się na „Modelowym systemie profilaktyki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej uczniom z dysleksją”, który stanowi wzorzec postępowania wobec uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się oraz jest zgodna z założeniami projektu rozporządzenia MEN dotyczącego pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Program pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji

I edycja programu obejmuje lata szkolne 2010/2011 oraz 2011/2012. Organizatorzy programu w 2012, wyłonią szkoły, które zostaną uhonorowane certyfikatem „Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją".

Kierownik projektu: Anna Zych – doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej

XI EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Doradcy metodyczni m.st. Warszawy w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej we współpracy ze szkołami uczestniczącymi w projekcie „Szkoła Przyjazna Uczniom z dysleksją” organizują interaktywną Grę Terenową i Paradę ulicami Starego Miasta „ORTOGRAFICZNY SZLAK 7 INTELIGENCJI”

Szczegóły w załączniku.

Zapraszamy do zabawy!

Szanowni Koordynatorzy projektu "Szkoła Przyjazna Uczniowi z Dysleksją"!

Niezmiernie się cieszymy, że aż 46 szkół (podstawowych i gimnazjalnych) z Warszawy i okolic przystąpiły do pierwszej edycji naszego przedsięwzięcia. Dziękujemy bardzo za okazane zaufanie i podjęcie wyzwania jakim jest udział w projekcie. Mam nadzieję, że będziemy wspólnie realizować ciekawe inicjatywy i stworzymy grupę wzajemnie wspierających się terapeutów.

Lista szkół doc

Informujemy, ze 1 grudnia 2010 r. odbyło się spotkanie inauguracyjne dla koordynatorów, na którym omówione zostały główne założenia Programu "Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją" oraz przekazane materiały pomocne w realizacji projektu. Kolejne spotkanie, dotyczące zmian w prawie oświatowym w obszarze pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odbędzie sie po feriach zimowych.

Dokładne informacje, zostaną przesłane bezpośrednio do koordynatorów.

Podsumowanie I edycji programu

Lista szkół, które otrzymały certyfikat

II edycja projektu

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością zawiadamiamy, że do II edycji programu "Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją", obejmującej lata szkolne 2012/2013 oraz 2013/2014, przystąpiło 55 szkół (podstawowych i gimnazjalnych) z Warszawy i okolic. Wszystkie dane szkół, które zostały zakwalifikowane do programu zamieszczone są w załączniku. Informacje o spotkaniach w ramach Programu będą przesyłane bezpośrednio do koordynatorów.

Pierwszą wspólną inicjatywą w II edycji programu jest Konkurs Ortograficzny Szkół Przyjaznych Uczniom z Dysleksją organizowany przez WCIES oraz SP Nr 70 w Warszawie.

Wyniki Konkursu ortograficznego - kwiecień 2014 r.

Wyniki Konkursu Ortograficznego pdf

Lista szkół II edycja