A+ A A-

Akademia Młodego Nauczyciela

Program Akademii Młodego Nauczyciela w roku szkolnym 2018/ 2019

Wrzesień 2018 – czerwiec 2019

Szanowni Państwo Nauczyciele przedszkoli, szkół, edukacji pozaszkolnej, pedagodzy o stażu pracy 0 – 7 lat.

W roku szkolnym 2018/ 2019 w ramach Akademii Młodego Nauczyciela proponujemy, w odpowiedzi przede wszystkim na potrzeby wyrażone w ankietach ewaluacyjnych uczestników szkoleń, kilka dłuższych form doskonalenia, które pozwolą na zdobywanie wiedzy z proponowanych tematów w rozszerzonych wersjach.

I tak pierwsza propozycja to rozszerzona edycja kursu doskonalącego obejmującego treści związane z zadawaniem prac domowych z uwzględnieniem elementów oceniania kształtującego.

Poza tym zapraszamy do uczestnictwa w trzech formach prowadzonych w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC). Twórca metody NVC Marshall Rosenberg stworzył model 4 kroków sprzyjający nauce nowego sposobu porozumiewania się, umożliwiającego nawiązanie kontaktu opartego na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. W ramach popularyzowania tej metody jako doskonałego narzędzia służącego do podnoszenia jakości kontaktu z uczniami, rodzicami proponujemy 3 formy doskonalenia:

• kurs podstawowy wprowadzający w nurt NVC, czyli porozumiewania się bez przemocy,

• kurs doskonalący w nurcie NVC dla osób, które kończyły wcześniej podstawowe szkolenia z NVC we WCIES lub innym miejscu. Celem kursu jest poszerzenie wiedzy i umiejętności w obszarze NVC,

• konsultacje dla osób, które wykorzystują elementy NVC w swojej pracy i chciałyby uzyskać wsparcie w rozwiązaniu pojawiąjących się problemów.

Zapraszamy również do poznania w trakcie kursu doskonalącego kolejnej metody pracy z uczniami, metody Bena Furmana - "Kids' Skills", w Polsce znanej także pod nazwą ”Dam Radę!”, opartej na założeniach i metodologii Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu (Brief Solution Focused Therapy). Przedstawione w czasie kursu narzędzia mogą zostać wykorzystane przez nauczycieli zarówno we wspieraniu prawidłowego rozwoju uczniów, jak też w pracy z ich rodzicami.

Kursy doskonalące będą realizowane w czasie zjazdów weekendowych (piątki w godz. 15.00 – 18.30 oraz soboty w godz. 9.00 – 16.00).

Na szkolenia z oferty prosimy zapisywać się przez wypełnienie elektronicznej wersji formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie kursy.wcies.edu.pl

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy będzie aktywny na ok. 20 dni przed planowanym terminem każdego szkolenia. Kierownik szkoleń: Beata Walkiewicz, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowy program Akademii Młodego Nauczyciela

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna