A+ A A-

Warszawski System Wspierania Uzdolnionych

 

Zgłoszenia kolejnych publicznych i niepublicznych szkół zainteresowanych uzyskaniem Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i przystąpieniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych przyjmowane są do 17 grudnia br.

Samorządowy projekt WARS i SAWA realizowany jest już od 10 lat. W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych tworzy 195 szkół, które posiadają aktualny Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i realizują przyjęte szkolne programy wspierania uzdolnionych (rejestr przyznanych Certyfikatów). Szkoły z sieci mają m.in. możliwość wymiany doświadczeń podczas: warsztatów tematycznych organizowanych w samorządowej placówce doskonalenia nauczycieli – Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) oraz cyklicznych spotkań, np. Kreatywne biesiady u WARSA i SAWY czy Letnie seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY.

Do składania zgłoszeń zapraszamy wszystkie kolejne publiczne i niepubliczne szkoły zainteresowane systemową opieką nad uczniami uzdolnionymi i dołączeniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Terminy składania poszczególnych dokumentów do nowej edycji projektu WARS i SAWA to:

do 17 grudnia 2019 r. – zgłoszenie udziału,

do 31 marca 2020 r. – wniosek o przystąpienie szkoły do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych,

do 31 marca 2020 r. – szkolny program wspierania uzdolnionych (w okresie styczeń – luty 2020 r. we WCIES zaplanowano cykl szkoleń przygotowujących do opracowania szkolnych programów wspierania uzdolnionych, w ramach XI edycji projektu WARS i SAWA).

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, wnioski o Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA oraz szkolne programy wspierania uzdolnionych w ramach XI edycji projektu WARS i SAWA – można składać do 17 kwietnia 2020 r., za pośrednictwem elektronicznego systemu ankietowego Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy: https://ankietybe.um.warszawa.pl/

Zainteresowana szkoła niepubliczna wypełnia zgłoszenie po utworzeniu dla niej konta w systemie przez Biuro Edukacji i przyznaniu danych dostępowych (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do odwołania, prośba o wstrzymanie się z osobistym dostarczeniem wersji papierowych ww. dokumentów do Kancelarii Głównej Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Kredytowej 3 (składanie dokumentów wymagających podpisu możliwe jest ew. drogą pocztową). Mając na celu możliwość zapewnienia ciągłości zadania w warunkach wyjątkowych, dopuszcza się także jako wystarczające na ten moment dołączenie w systemie ankietowym skanów wniosku oraz szkolnego programu wspierania uzdolnionych, podpisanych przez Wymaganych.

W związku z dynamiczną sytuacją, bieżące komunikaty w sprawie publikowane są na stronie internetowej Biura Edukacji:  https://edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/program-wars-i-sawa

Oferta doskonalenia/wsparcia dla przedstawicieli szkół w ramach XI edycji WARS i SAWA

Obowiązującą procedurę uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA wraz z formularzami zgłoszenia i wniosku określa zarządzenie nr 297/2019 Prezydenta m.st. Warszawy z 27 lutego 2019 r.

Formularz zgłoszenia do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych  (załącznik nr 1),

Wzór wniosku o Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA  (załącznik nr 2),

Wzór wniosku o przedłużenie Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA (załącznik nr 3)

Materiały pomocne w wypełnienieu i opracowaniu dokumentów aplikacyjnych do projektu WARS i SAWA

1) Instrukcja wypełniania wniosku

2) Kryteria i wskaźniki

3) Wskazówki dotyczące budowania spwu

 

Relacja z Jubileuszowej Gali samorządowych projektów systemowych majacych na celu jakościowy rozwój szkoł, 10-lecie realizacji projektów WARS i SAWA oraz Szkoły z pomysłem

Rejestr dot. Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, przyznanych w X edycji projektu 

Rejestr dot. bezterminowych Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA, przyznanych w roku szkolnym 2019-2020

 

Dodatkowe dokumenty

Procedura uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA 

Warszawska sieć szkół wspierających uzdolnionych w r. szk. 2019_2020

Ankieta

 

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna