Warszawski System Wspierania Uzdolnionych

Rusza nabór zgłoszeń do kolejnej, X edycji programu WARS i SAWA!

Do składania zgłoszeń (termin do 14 grudnia br.) zapraszamy wszystkie szkoły, które do tej pory nie uczestniczyły w programie, a są zainteresowane systemową opieką nad uczniami uzdolnionymi i dołączeniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Zgłoszenia mogą przekazywać ponadto szkoły, które otrzymały Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA w latach 2010-2016, ale nie złożyły tzw. „aneksu aktualizacyjnego” (zgodnie z Zasadami dostosowania warszawskiej sieci szkół do zmian wynikających z reformy oświaty - Raport z wdrożenia „Zasad dostosowania warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych do zmian wynikających z reformy oświaty”), ponieważ warunki organizacyjne szkoły wynikające z reformy oświatowej wskazywały na wszczęcie od nowa procedury certyfikacyjnej i na dzień dzisiejszy nie znajdują się w rejestrze Certyfikatów.

Terminy składania poszczególnych dokumentów w ramach X edycji programu WARS i SAWA to:

do 14 grudnia 2018 r. – zgłoszenie udziału (załącznik nr 1),

do 29 marca 2019 r. – wniosek o przystąpienie szkoły do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych (załącznik nr 2),

do 29 marca 2019 r. – szkolny program wspierania uzdolnionych; wskazówki do opracowania szkolnego programu wspierania uzdolnionych:

1) Instrukcja wypełniania wniosku

2) Kryteria i wskaźniki

3) Wskazówki dotyczące budowania spwu

Wypełnione dokumenty do X edycji programu należy składać w wersji papierowej i elektronicznej w kancelarii Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy (ul. Górskiego 7; parter) lub przesyłać pocztą.

Informujemy, że zgodnie z procedurą - Certyfikat przyznawany jest szkole, a nie zespołowi szkół. W związku z tym - w przypadku, gdy o Certyfikat zamierza ubiegać się szkoła wchodząca w skład zespołu - prosimy o dostarczenie osobnych zgłoszeń na każdą ze szkół w zespole.

Obowiązującą procedurę uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA wraz z formularzami zgłoszenia i wniosku określa zarządzenie nr 1565/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z 22 września 2017 r.

W razie pytań do Państwa dyspozycji jest adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Relacja z Uroczystości wręczenia Certyfikatów Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA (IX edycja)

Certyfikaty WARS i SAWA IX edycja

Bezterminowe Certyfikaty WARS i SAWA w roku szkolnym 2018/2019

Dodatkowe dokumenty