Kurs doskonalący Wars i Sawa graja w szachy

Zapraszamy do udziału w IV edycji programu „WARS i SAWA grają w szachy”

Szanowni Państwo, odpowiadając na zainteresowanie warszawskich szkół edukacją szachową najmłodszych uczniów i mając na uwadze jej znaczący wpływ na rozwój ich funkcji poznawczych, jak również uwzględniając zapisy nowego prawa oświatowego wprowadzającego od 1 września br. gry planszowe, logiczne i strategiczne, w tym szachy do nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej - m.st. Warszawa w partnerstwie z Polskim Związkiem Szachowym podjęło decyzję o kontynuacji kolejnej edycji programu „WARS i SAWA grają w szachy”, adresowanego do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest m.st. Warszawa.

Główne założenia programu:

a) wprowadzenie do zajęć szkolnych nauki gry w szachy do wytypowanej klasy, w wymiarze co najmniej 1 godziny tygodniowo jako zajęć obowiązkowych dla danego oddziału klasowego,

b) uwzględnienie ww. zajęć w semestralnej i rocznej ocenie (opisowej) uczniów,

c) oddelegowanie dwóch nauczycieli do przeszkolenia na kursie doskonalącym, którego ukończenie uprawnia do prowadzenia nauki gry w szachy dzieci w wieku wczesnoszkolnym,

d) udział w ewaluacji projektu.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, w pierwszej kolejności przyjmowane są szkoły podstawowe nieuczestniczące w ww. programie lub, z których nauczyciele prowadzący zajęcia szachowe zmienili miejsce zatrudnienia.

Warunkiem udziału i zakwalifikowania wytypowanych nauczycieli do przeszkolenia na kursie podstawowym z metodyki nauczania gry w szachy, jest deklaracja dyrektora szkoły, zawierająca wskazanie formy organizacji i finansowania nauki gry w szachy, w warunkach nowego prawa oświatowego (pkt 2 załączonej deklaracji).

Deklaracje przystąpienia do IV edycji programu „WARS i SAWA grają w szachy” przyjmowane są w kancelarii Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy (ul. Górskiego 7) do poniedziałku – 20 marca br. 72 godzinny kurs doskonalący dla nauczycieli został zaplanowany w dniach 24-26 marca, 31 marca-1,2 kwietnia oraz 21-23 kwietnia 2017 r., w siedzibie Zespołu Szkół nr 79 w Warszawie (ul. Wiertnicza 26; Wilanów).

W sprawie udziału w programie „WARS i SAWA grają w szachy” można kontaktować się z p. Edytą Jaromin z Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Deklaracja uczestnictwa