IX edycja „Szkoły z pomysłem”

szpSzanowni Państwo Dyrektorzy szkół, Nauczyciele!

Przed nami kolejna – IX edycja „Szkoły z pomysłem”!

Zapraszamy do realizacji ciekawych, innowacyjnych przedsięwzięć projektowych, którymi możecie się Państwo pochwalić i podzielić z szerszym odbiorcą, ubiegając się o Honorowe Wyróżnienie Prezydenta miasta stołecznego Warszawy „Szkoła z pomysłem".

Z przyczyn organizacyjnych zdecydowaliśmy, że w tym roku wnioski opisujące zrealizowane w ramach „Szkoły z pomysłem” projekty, będą zbierane przy pomocy systemu ankietowego. Wniosek, w formie ankiety, wypełniać należy na platformie ankietowej http://ankietyBE.um.warszawa.pl.

Ankiety wypełniają wyłącznie placówki aplikujące o Wyróżnienie. Należy logować się na właściwą, wnioskującą jednostkę (dla szkół wchodzących w skład zespołu należy upewnić się, że w polu wyboru jednostki jest ta szkoła, która wnioskuje).

Dostęp do formularza ankietowego w wersji elektronicznej mają szkoły prowadzone przez m.st. Warszawę.

Szkoły niepubliczne, które postanowiły wziąć udział w tegorocznej edycji „Szkoły z pomysłem”, wysyłają zgłoszenie tego faktu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie musi zawierać:

• nazwę jednostki składającej aplikację,

• adres szkoły,

• imię i nazwisko wypełniającego wniosek oraz jego adres mailowy.

Na podstawie zgłoszenia, szkoła niepubliczna otrzyma dostęp do systemu ankietowego, co umożliwi jej wypełnienie wniosku.

Pola we wniosku należy wypełniać zgodnie z charakterystyką danego projektu. Wszystkie pola oznaczone * muszą być wypełnione. Nie jest możliwe zapisanie ankiety, która nie ma wypełnionych pól obowiązkowych. Wydrukowaną ankietę – formularz wniosku - podpisuje dyrektor szkoły i zgodnie z Regulaminem Wyróżnienia, do 5 czerwca 2017 roku składa dokument oraz prezentację multimedialną (na płycie CD) dotyczącą realizacji działania w danej kategorii konkursowej.

Dokumenty należy złożyć do Burmistrza dzielnicy właściwej dla lokalizacji szkoły lub w przypadku szkoły specjalnej, do Dyrektora Biura Edukacji.

Projekt „Szkoła z pomysłem” ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli, rodziców wokół realizowanych projektów. Szkoły mogły ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach:

• Szkoła z pomysłem na uczenie,

• Szkoła z pomysłem na kulturę,

• Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych,

• Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną,

• Szkoła z pomysłem na…

Życzymy kolejnych nowatorskich pomysłów nagrodzonych Honorowym Wyróżnieniem Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”!

Przedstawicieli szkół zainteresowanych ubieganiem się o Honorowe Wyróżnienie Prezydenta miasta stołecznego Warszawy „Szkoła z pomysłem", zapraszamy do skorzystania ze wsparcia we WCIES, dedykowanego Wyróżnieniu.

27 kwietnia br., w godz. 14.30 – 17.30 zapraszamy na spotkanie instruktażowo – konsultacyjne, którego celem jest przybliżenie założeń projektu; omówienie zasad przygotowania wniosku, by dokumenty szkół aplikując o Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” spełniały zarówno wymogi formalne jak i merytoryczne

zgłoszenia przyjmowane poprzez elektroniczny system rejestracji od 3 kwietnia br. pod linkiem https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Honorowe-Wyroznienie-Prezydenta-mst-W-wy-Szkola-z-pomyslem-zajecia-instruktazowo-konsultacyjne

11 maja i 18 maja br. w godz. 16.00 – 18.30 zapraszamy na konsultacje zbiorowe, których celem jest analiza i praca wokół problemów powstałych w trakcie opracowywania projektu do programu "Szkoła z pomysłem" (

zgłoszenia przyjmowane poprzez elektroniczny system rejestracji od 10 kwietnia br. pod linkami: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Honorowe-Wyroznienie-Prezydenta-mst-W-wy-Szkola-z-pomyslem-konsultacje-zbiorowe-1 (konsultacje w dn.11.05.2017)