Forum „Dobre praktyki warszawskich szkół w pracy z uczniem cudzoziemskim”

WCIES, 23 maja 2017 r., w godz. 12.00 – 16.15

Zapraszamy dyrektorów szkół, nauczycieli pracujących z uczniem cudzoziemskim, psychologów, pedagogów, rodziców , pracowników organizacji pozarządowych do udziału w Forum, którego celem jest wsparcie nauczycieli w obszarze rozpoznawania potrzeb ucznia obcokrajowca w polskim systemie szkolnictwa.

Zapisujące się na naszych oczach karty historii, wprowadzają dynamiczne zmiany także w strukturze szkoły. W ławkach zasiadają coraz częściej także uczniowie z doświadczeniem migracyjnym. Szczególnym miejscem ze względu na swą rangę i położenie jest Warszawa, goszcząca dużą liczbę obcokrajowców i reemigrantów. Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczyciela i ucznia stołecznych placówek, w ramach Forum będziecie Państwo mogli zapoznać się z podstawami i zmianami prawnymi dotyczącymi uczniów cudzoziemskich, poznać ciekawe inicjatywy podejmowane w celu promowania wielokulturowości, wysłuchać spostrzeżeń na temat problemów, z jakimi spotykają się uczniowie z doświadczeniem migracyjnym w polskich szkołach .

Zgłoszenia on – line przyjmujemy do 21 maja br. https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Dobre-praktyki-warszawskich-szkol-w-pracy-z-uczniem-cudzoziemskim