TAMA, czyli Tarasy Malarskie, Wisła 2017 – świeżo malowane

Biuro Edukacji, Państwowe Ognisko Artystyczne oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń od kilku lat patronują przedsięwzięciu tworząc optymalne warunki dla organizacji plenerów nadwiślańskich. W bieżącym roku projekt poświęcony jest Rokowi Rzeki Wisły. Chcielibyśmy, aby powstały prace będące interpretacją myślenia o rzece, jej symbolice, czy roli, jaką odgrywa w życiu miasta i jego mieszkańców.

W tym miejscu warszawscy artyści (młodzież, nauczyciele, seniorzy) będą się spotykać od 25 czerwca do 3 września 2017 r. Jeśli warunki atmosferyczne nie pozwolą na pracę na zewnątrz, artyści będą mieć możliwość doskonalenia warsztatu w jednej z sal WCIES. Także tereny wokół skarpy staromiejskiej są dobrym miejscem do malowania.

Taras widokowy, który znajduje się przy ul. Starej 4 pozwoli uczestnikom spotkań na studiowanie walorów krajobrazowych brzegów Wisły.

Malarze będą kształcić zmysł obserwacji, szczególnie podczas zmieniającej się aury. Praca odbywać się pod kierunkiem artystów – instruktorów miejskich placówek realizujących program kulturalny:

1. Ewy Sokołowskiej, Wiesławy Łobos – Państwowe Ognisko Artystyczne, ul. Nowolipie 9b;

2. Katarzyny Jasińskiej – Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul Stara 4;

3. Rajmunda Gałeckiego - Wolskie Centrum Kultury.

Rekrutacja chętnych do poszczególnych grup prowadzona jest bezpośrednio przez instruktorów. Zgłoszenia przyjmowane są najpóźniej na tydzień przed poszczególnymi plenerami, czyli:

lp. Termin Tarasu przy u. Starej 4  Rekrutacja do  Imię i nazwisko instruktora, kontakt
 1  3 czerwca (sobota)  do 31 maja

Leszek Gęsiorski tel. 535988240

2  9 czerwca (sobota)  do 6 czerwca  Wiesława Łabos tel. 508826905
 3  25 czerwca (niedziela)  do 21 czerwca

Rajmund Gałecki tel. 509811674

4  3 lipca (poniedziałek)  do 29 czerwca

Kasia Jasińska tel. 500359383

5  28 sierpnia (poniedziałek)  do 24 sierpnia

Kasia Jasińska tel. 500359383

6  4 września (poniedziałek)  do 30 sierpnia

Ewa Sokołowska tel. 668044415

Zakłada się, że w każdej międzypokoleniowej grupie warszawskich malarzy pracować będzie nie więcej niż 20 osób.