Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w ogólnopolskim konkursie pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie (VI edycja)

Biuro Edukacji Narodowej IPN w partnerstwie z Muzeum Historii Polski, Narodowym Centrum Kultury, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Wydawnictwami: EGMONT Polska; Prószyński i Sp-ka, ZIN ZIN PRESS zaprasza nauczycieli i uczniów do VI edycji jednoetapowego ogólnopolskiego konkursu.

Konkurs polega na wykonaniu komiksu przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od 1918 r. do 1990 r. Praca ma stanowić zamkniętą całość o objętości minimum 8, maksymalnie 10 stron/plansz formatu A4, przedstawionych w pionie.

Prace oceniane będą w trzech grupach wiekowych:

• 11 -13 lat

• 14-15 lat

• 17 -19 lat

Rejestracja zgłoszeń uczestników konkursu do 30 listopada 2017 r. przez nadesłanie zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nadsyłanie prac konkursowych na adres: Instytut Pamięci Narodowej ul. Wołoska 7 02-675 Warszawa z dopiskiem „Konkurs Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie. VI edycja” do 10 kwietnia 2018 r.

Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród – do 21 maja 2018 r.

Wszelkich wyjaśnień nt. konkursu udziela: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.