Zajęcia o współczesnym bohaterstwie w stołecznych szkołach. Oferta edukacyjna Muzeum Powstania Warszawskiego w ramach Nagrody Im. Jana Rodowicza "Anody"

W ramach Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” Muzeum Powstania Warszawskiego prowadzi zajęcia o bohaterstwie w warszawskich szkołach ponadgimnazjalnych.

Zajęcia BOHATERSTWO CZASÓW POKOJU I WOJNY, NA PRZYKŁADZIE POSTACI JANA RODOWICZA „ANODY” prowadzone są przez wolontariuszy MPW na terenie szkół i są bezpłatne.
Mają na celu popularyzację wśród młodzieży wartości wyznawanych przez pokolenie Powstańców Warszawskich oraz zachęcenie uczniów do zastanowienia się nad formami i znaczeniem współczesnego bohaterstwa i patriotyzmu.

Szczegółowe informacje na stronie www.1944.pl