Rozpoczynamy kolejną – IX edycję Programu WARS i SAWA dla szkół wspierających uzdolnionych

Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 24 listopada 2017 r.

Zapraszamy do składania zgłoszeń wszystkie szkoły, które do tej pory nie uczestniczyły w Programie WARS i SAWA, a są zainteresowane systemową opieką nad uczniami uzdolnionymi, a tym samym dołączeniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Zgłoszenia mogą również składać szkoły, którym został przyznany Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA w latach 2010-2016, a nie dokonają aktualizacji Programu, tzn. nie złożą do 31 listopada br. „aneksu aktualizacyjnego”. W takiej sytuacji, zgodnie z założeniami Programu WARS i SAWA wynikającymi z reformy oświatowej, w związku ze zmianą warunków organizacyjnych, szkoły zobowiązane są do wszczęcie procedury certyfikacyjnej od nowa.

Terminy składania poszczególnych dokumentów do nowej edycji Programu WARS i SAWA to:

• do 24 listopada 2017 r. – zgłoszenie udziału,

• do 28 marca 2017 r. – wniosek o przystąpienie szkoły do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych,

• do 28 marca 2017 r. – szkolny program wspierania uzdolnionych

Wypełnione dokumenty do IX edycji Programu należy dostarczyć w wersji papierowej i elektronicznej do kancelarii Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy przy ul. Górskiego 7.

Zgodnie z regulaminem - Certyfikat przyznawany jest szkole, a nie zespołowi szkół. W związku z tym - w przypadku, kiedy o Certyfikat zamierza ubiegać się szkoła wchodząca w skład zespołu - prosimy o dostarczenie osobnych zgłoszeń na każdą ze szkół w zespole.

Obowiązującą procedurę uzyskiwania Certyfikatu Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA określa zarządzenie nr 1565/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z 22 września 2017 r.

W razie pytań można kontaktować się z p. Edytą Jaromin (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 22/ 44 33 584).

Więcej informacji: http://edukacja.warszawa.pl/projekty-i-inicjatywy/program-wars-i-sawa/aktualnosci/15324-rozpoczynamy-kolejna-ix-edycje-programu