Brydż w szkole

Dlaczego warto grać w brydża? Brydż rozwija logiczne myślenie, poprawia funkcjonowanie mózgu. Uczy wyciągania wniosków, myślenia analitycznego, myślenia negatywnego (wyciąganie wniosków poprzez skreślanie najgorszych lub niepasujących opcji). Dodatkowo jest dobrym treningiem przed wszystkimi stresującymi sytuacjami. Na każdym turnieju jest kilkadziesiąt rozdań gdzie trzeba rozwiązać kilkaset problemów dysponując ograniczonym czasem. Uczy to podejmowania decyzji jak również radzenia sobie ze stresem. Przy brydżu nie można odmówić licytacji, rozgrywki czy wistu, więc gracz uczy się odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji za własne czyny. Oprócz tego brydż jest znakomitym treningiem umysłu i pomaga zachować jego jasność aż do ostatnich lat życia.

Brydż jest grą towarzyską. Przy zielonym stoliku spotykają się osoby o różnych poglądach, wykształceniu, statusie społecznym i majątkowym, ale wszystkich łączy jedno - zamiłowanie do tej gry. Wielu ludzi gra w brydża po prostu dla przyjemności. Można zmierzyć się zarówno z własnym umysłem jak i innymi graczami. Poza tym brydż jest jedyną grą, w której osoba początkująca może zagrać przeciwko mistrzowi Polski, Europy, czy świata i wygrać…

W związku z powyższym zapraszamy na konferencję BRYDŻ W SZKOLE

Celem szkolenia jest pokazanie zalet gry oraz możliwości wprowadzenia zajęć brydża w szkołach.

W programie szkolenia m. in.:

- zalety gry w brydża wraz z wynikami badań, zwłaszcza w aspekcie zdrowotnym i społecznym

- powiązania między brydżem a przedmiotami szkolnymi (omówienie wyników sportowych młodzieży uczącej się w szkołach warszawskich oraz jej sukcesy w innych dziedzinach)

- przedstawienie wyników w nauczaniu i rozwoju umysłowym na przykładzie klas matematyczno-brydżowych w Krakowie

- prezentacja koncepcji przygotowania nauczycieli do prowadzenia brydża w szkołach

Termin i godziny zajęć: 05.04.2018; godz. 12:30-15:30 Miejsce zajęć: WCIES, ul. Stara 4, Warszawa (Śródmieście)

Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa przez system zapisów po zalogowaniu się na stronie http://kursy.wcies.edu.pl/ - zapisy na szkolenia - zakładka: Szkolenia interdyscyplinarne lub po kliknięciu w link https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Brydz-w-szkole bezpośrednio z tej wiadomości.

Dodatkowych informacji udziela Małgorzata Plichcińska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.