A+ A A-

Kto w tym roku zostanie Warszawskim Mistrzem Ortografii?

Komu tekst przygotowany przez prof. Bralczyka i prof. Markowskiego nie sprawi trudności? Komu brawo będzie bić ponad 300 osób? Na te pytania poznamy odpowiedzi podczas drugiej edycji Dyktanda Warszawskiego. Startuje rejestracja uczestników.

 Już 22 kwietnia, w godz. 12.00-16.00, w Pałacu Kultury i Nauki w sali Starzyńskiego zgromadzą się uczestnicy wyjątkowych zmagań językowych. Rok 2018 jest rokiem szczególnych rocznic dlatego też w tekście drugiego Dyktanda Warszawskiego znajdą się wątki związane m.in. ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia uzyskania praw wyborczych kobiet. Oczywiście nie zabraknie również warszawskiego tła. Wszystkie te oraz inne części fabuły wykreują i nasączą ortograficznymi przeszkodami prof. Jerzy Bralczyk i prof. Andrzej Markowski.

W trakcie sprawdzania prac konkursowych na uczestników czekać będzie kilka niespodzianek z dziedziny językoznawstwa. Oczekiwanie na wyniki umili również występ Mariana Opani, a całość wydarzenia poprowadzi Beata Tadla.

Rejestracja uczestników rozpocznie się 26 marca i potrwa dwa tygodnie, do 8 kwietnia. Formularz rejestracyjny i regulamin znajduje się na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando.

Dyktando Warszawskie transmitowane będzie również on-line dla wszystkich, którzy chcieliby nieformalnie do niego dołączyć i zmierzyć się z tekstem konkursowym.

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna