A+ A A-

Konkurs „Nauka dla Ciebie”

Grafika Główna

Konkurs „Nauka dla Ciebie”

Jesteś nauczycielem? Lubisz naukowe wyzwania? Chcesz się nauczyć czegoś nowego? Weź udział w konkursie „Nauka dla Ciebie”. Dowiesz się, jak stosować metodę naukową i samodzielnie tworzyć pomoce edukacyjne.

Kogo szukamy?

Drużyn, złożonych z dwójki nauczycieli i dowolnej liczby uczniów (klasy 1-7 szkoły podstawowej i 2 gimnazjum). W skład takiej ekipy mogą wchodzić uczniowie jednej lub różnych klas.

Na czym polega konkurs?

W ramach konkursu drużyny opracują i zrealizują własny projekt badawczy. Działania odbywać się będą w następujących etapach:

  1. Zgłoszenie do konkursu.
  2. Udział w 4 seminariach on-line i przygotowanie konspektu edukacyjnego projektu badawczego w oparciu o wiedzę i umiejętności zdobyte podczas seminariów.
  3. Letnia Szkoła Prototypowania – opiekunowie drużyn będą uczestniczyć w bezpłatnym cyklu szkoleń i warsztatów odbywających się w Centrum Nauki Kopernik (2 dni) oraz w nowoczesnym ośrodku szkoleniowym (5 dni). Poznają zasady pracy metodą naukową, zdobędą umiejętności projektowania oraz tworzenia stacji doświadczalnych i pomocy dydaktycznych.
  4. Realizacja projektów badawczych przez drużyny, udokumentowana poprzez przesłane nagranie video.

Autorzy najciekawszych projektów wezmą udział w gali finałowej w Centrum Nauki Kopernik.

Co można wygrać?

Przewidziane są nagrody finansowe za najlepsze projekty oraz dwudniowa wycieczka do Warszawy dla całych drużyn, obejmująca zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, spacer z przewodnikiem po warszawskim Starym Mieście i udział w gali finałowej konkursu.

Jak się zgłosić?

Do 11 czerwca 2018 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie: http://naukadlaciebie.gov.pl w zakładce „konkurs Nauka dla Ciebie”.

 

Konkurs Nauka dla Ciebie realizowany i finansowany jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”. Program „Nauka dla Ciebie” finansowany jest w ramach dotacji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie umowy z dnia 29 grudnia 2017 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2018

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna