Polska to MY. Autoportret w 100-lecie Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w warszawskiej akcji artystycznej społeczności szkół i przedszkoli polegającej na tworzeniu (malowaniu, rysowaniu) AUTOPORTRETÓW.

Ideą akcji jest pokazanie, że Polska to przede wszystkim ludzie, to MY, obywatele w różnym wieku. Tworzymy wspólnotę, która jest naszą siłą. Chcemy odejść od "szkolnych akademii ku czci "w kierunku myślenia i aktywnego działania społeczności szkolnych. Pragniemy też by szkoły  i przedszkola zapraszały do tej wspólnoty wszystkich chętnych. Oprócz dzieci i nauczycieli mogą to być rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, panie woźne, sąsiedzi, seniorzy, a także wszyscy odwiedzający i związani ze szkołą. Szkoły i przedszkola mogą stać się animatorami wspólnych działań w środowisku lokalnym. Efektem działań mogą być wspaniałe, kolorowe, duże ekspozycje – autoportrety wspólnot szkolnych, przedszkolnych, lokalnych oraz pokazy slajdów w przestrzeni miejskiej.

Wrzesień - październik 2018

W szkołach i przedszkolach dzieci i nauczyciele oraz wszyscy zaproszeni np. rodzice, dziadkowie, pracownicy szkoły, sąsiedzi, tworzą AUTOPORTRETY. Placówki tworzą z nich wspaniałe ekspozycje.

Przed stworzeniem ekspozycji autoportrety są sfotografowane i na płytce CD przekazane do 30 października do WCIES.

Listopad 2018

Z przekazanych przez szkoły, przedszkola autoportretów powstaną prezentacje slajdów, które będą pokazane na murach warszawskich domów lub innych nośnikach reklamy zewnętrzne w ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości.

Zapraszamy do udziału w akcji „Polska to MY. Autoportret na 100 – lecie Niepodległości”. Spotkajmy się i razem cieszmy się z Niepodległej!

Zgłoszenia placówek do udziału w akcji proszę przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje szczegółowe

Akcję objęła patronatem Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy d.s. Edukacji Kulturalnej Anna Michalak- Pawłowska.