Historyjki o niepodległej Warszawie - publikacje dla szkół

W ramach miejskich obchodów Święta Niepodległości Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń przygotowały, we współpracy z Domem Spotkań z Historią, publikację Historyjki o niepodległej Warszawie 1918–1939. Bohaterami książki są dwa sympatyczne zwierzątka – Historyjka i Historyjek, które narysował legendarny Bohdan Butenko, ceniony polski grafik, ilustrator, autor komiksów i książek.

Opowieść o historii Warszawy, odzyskaniu wolności i życiu jej mieszkańców aż do wybuchu II wojny światowej, osnuta jest wokół faktów historycznych i wspomnień zaczerpniętych z Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA, opracowanych przez dr Annę Ziarkowską z Domu Spotkań z Historią.

Książka adresowana jest do dzieci (od 6 do 12 roku życia) oraz ich rodziców i nauczycieli. Każda warszawska szkoła podstawowa może otrzymać 5 bezpłatnych egzemplarzy publikacji.

Dodatkowo szkołom przekazana zostanie inne publikacja metodyczna ptSzkoła Niepodległa, zawierająca wskazówki metodyczne pomocne w organizacji szkolnych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Książki można odbierać w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (recepcja w holu wejściowym) od dnia 24 października w godzinach 12.00 – 16.00.