A+ A A-

Warsztaty Filmowe Akademii Nowe Horyzonty

Zapraszamy na 40 godzinne warsztaty filmowe, które odbędą sie w Muzeum Pragi – Oddział Muzeum Warszawy, ul. Targowa 50/52 w dniach 28 stycznia - 01 lutego 2019 (od poniedziałku  do piątku  w godzinach 10:00-18:00 -1szy tydzień ferii zimowych)

Zapisy: https://nhef.pl/o-nas/projekty/warsztaty-filmowe  do 4 stycznia,

Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawową wiedzą na temat tworzenia filmów  na każdym etapie ich realizacji (scenariusz, tworzenie zdjęć, reżyseria, aktorstwo, montaż, jak również prawo autorskie, praca na archiwaliach) oraz wykorzystywaniem kina w procesie edukacji – jako narzędzia komunikacji oraz poznania świata. Nauczą się filmowych podstaw (poszukiwania tematu do filmu, tworzenia scenariusza zdjęć i montażu) i tego, jak je wykorzystać w praktyce – realizując etiudy i inne filmowe ćwiczenia.

Wykładowcy: m.in. Teresa Czepiec (reżyserka dokumentalistka, edukatorka), Matej Bobrik (reżyser dokumentalista, edukator)

Strona internetowa: https://nhef.pl/o-nas/projekty/warsztaty-filmowe

Udział w kursie warszawskich nauczycieli finansuje WCIES.

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna