Projekt edukacji wyborczej uczniów - konferencja

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy nauczycieli wiedzy o społeczeństwie ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na konferencję  Projekt edukacji wyborczej uczniów.
Jej celem jest wsparcie nauczycieli z warszawskich liceów, techników i szkół branżowych I stopnia w rozwijanie wiedzy i kompetencji na temat praw i obowiązków obywatelskich i wyborczych oraz przygotowanie ich do aktywnego udziału w przyszłorocznych krajowych i europejskich wyborach parlamentarnych.
Konferencja odbędzie się 7 stycznia 2019 r. w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4 w godzinach: 1 grupa godz. 10.00- 12.00, 2, grupa godz. 13.00-15.00
Plan spotkania.
1. Rozpoczęcie spotkania i  informacja o działaniach i inicjatywach Biura Edukacji  w zakresie edukacji przedwyborczej - Anna Grabowska,Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy (10 min.)
2. Prezentacja projektu edukacji wyborczej uczniów,którzy w 2019 roku będą po raz pierwszy głosować - Anna Godzwon, ekspertka prawa wyborczego, współautorka książki o nowym prawie wyborczym, dziennikarka i była rzeczniczka Państwowej Komisji Wyborczej, wykładowca dziennikarstwa w I LO W Jarosławiu oraz ZSP nr 2 w Pionkach. (40 min.)
3. Prezentacja międzynarodowego (polsko-ukraińsko-niemieckiego) projektu z zakresu wiedzy o społeczeństwie -  Irina Ivanyuk, kandydatka nauk pedagogicznych (PhD), starszy pracownik naukowy Narodowej Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy, czołowy pracownik naukowy Akademii Narodowej Akademii Kijowsko-Mohylańskiej, kierownik projektu UNICEF z Akademii Kijowsko-Mohylańskiej (50 min.)
4. Prezentacja inicjatyw WCIES w zakresie edukacji przed/pro-wyborczej w roku 2019. Prezentacja scenariusza opracowanego przez doradców metodycznych WCIES - Barbara Czepik, Malwina Żyra, doradczynie metodyczne m.st. Warszawy z zakresu historii i WoS  (15 min.)
5. Pytania i odpowiedzi.

Uczestnicy spotkania otrzymają egzemplarz książki  Konsekwencje rewolucji w prawie wyborczym, czyli jak postawić krzyżyk i dlaczego w kratce

Zapisy: