Nabór uzupełniający szkół do projektu "Wzmacnianie kompetencji kadr wspomagających pracę warszawskich szkól i placówek"

Rozpoczął się uzupełniający nabór szkół do naszego projektu. Mamy ostatnie miejsca dla szkół w grupach poszczególnych kompetencji kluczowych.

Kompetencje kluczowe do wyboru przez szkołę:

- w szkołach podstawowych:

a) ostatnie 1 miejsce - Kompetencje matematyczno-przyrodnicze - w II etapie nauczania

(wsparcie nauczycieli przyrody, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii )

b) ostatnie 1 miejsce - Kompetencje posługiwania się językiem obcym - na II etapie nauczania

(wsparcie nauczycieli języków obcych, ale i wszystkich tych, którzy w pracy z uczniami używają obcych języków – wycieczki, projekty międzynarodowe, korespondencja itp.)

c) ostatnie 5 miejsc - Kompetencje w zakresie korzystania z technologii komunikacyjno-informacyjnych – na I i II etapie nauczania

(wsparcie nauczycieli, którzy chcą w większym stopniu i w bardziej zróżnicowany sposób wspierać uczniów w wykorzystywaniu technologii w procesie uczenia się)

- w szkołach ponadpodstawowych:

a) ostatnie 6 miejsc - Umiejętność uczenia się poprzez eksperymentowanie i doświadczanie - na III etapie nauczania

(wsparcie wszystkich nauczycieli, którzy chcą zaktywizować uczniów i zwiększyć ich odpowiedzialność za uczenie się)

b) ostatnie 5 miejsc - Postawy kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej - na III etapie nauczania

(wsparcie wszystkich nauczycieli, którzy chcą kształtować postawy i umiejętności uczniów związane z przedsiębiorczością, kreatywnością, współpracą z innymi)

Uwaga! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na stronie https://www.wcies.edu.pl/wspolpraca-miedzynarodowa/kompetencje-kluczowe/rekrutacja-szkol

Ze względu na krótki czas, jaki pozostał do rozpoczęcia procesu wspomagania (III 2019), prosimy o przesłanie Deklaracji w 2 formach:

• skanu - na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 20 II 2019 r.
      • oryginału - pocztą do dnia 25.02.2019 r. na adres:

Projekt „Wzmacnianie kompetencji kadr wspomagających pracę warszawskich szkół i placówek oświatowych”

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń

1. Stara 4, 00-231 Warszawa

W dniu 21 II 2019 prześlemy na adresy mailowe szkół informację o przyjęciu (lub nie – z braku miejsc) szkoły do projektu.