I Ogólnopolska Konferencja Warsztatowa „Jak reagować na antysemityzm w szkole?”

Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza nauczycieli i wychowawców do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Warsztatowej „Jak reagować na antysemityzm w szkole?”, która odbędzie się w Kielcach, w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ulicy Planty 7, w dniach 8-9 czerwca.

Warsztaty i wykłady prowadzić będą:

Bogdan Białek - prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego, redaktor naczelny Magazynu Psychologicznego "Charaktery",

Arkadiusz Walczak - dyrektor Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno–Społecznych i Szkoleń,

Małgorzata Rusiłowicz - edukator, trener dialogu międzykulturowego;

dr Dorota Krzemionka - redaktor naukowy Magazynu Psychologicznego "Charaktery".

Uczestnicy konferencji uzyskają wiedzę i kompetencje pozwalające rozpoznawać zachowania o charakterze antysemickim w sytuacjach szkolnych, nazywać je i wykorzystywać dla celów wychowawczych, dla konfrontacji ze stereotypami oraz dla uświadomienia uczniów o istocie antysemityzmu. Nauczyciele otrzymają stosowny certyfikat oraz materiały edukacyjne.

Udział w konferencji jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie. Wydarzenie finansowane jest ze środków Funduszu Obywatelskiego.

Formularz zapisu oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.jankarski.org.pl/konferencja