Nauczyciel według Janusza Korczaka. Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka

WCIES,  29 maja 2019 r. w godz. 13.30 – 16.00

Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli, wychowawców  warszawskich placówek edukacyjnych do udziału w seminarium w ramach VI edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka.

Szczególnie zachęcamy do udziału przedstawicieli placówek, które w swoim systemie wychowawczym uwzględniają ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – placówki zauważającej potrzeby dzieci/młodzieży oraz oczekiwania ich rodziców, potrafiącej wykorzystać kapitał społeczny, wrażliwej na specyfikę najbliższego środowiska.

Chcemy zaprosić Państwa do promocji tych działań poprzez możliwość ubiegania się o  uhonorowanie Warszawską Nagrodą Wychowawczą im. Janusza Korczaka

Corocznie Nagrodą honorowane są warszawskie placówki edukacyjne wyróżniające się jakością pracy wychowawczej i twórczym nawiązywaniem do pedagogiki korczakowskiej.

Spotkanie z Państwem będzie  okazją do wspólnej dyskusji wokół obszarów ważnych dla wychowania.

Tegoroczny temat przewodni wydarzenia, to rozważanie nt. nauczyciela – wychowawcy - kim jest?, jaki jest?, co jest dla niego ważne w pracy z uczennicami/uczniami ?, jaki edukacyjny i moralny wpływ ma, a jaki powinien mieć nauczyciel na uczniów, jakie są granice tego wpływy?, czy nauczyciel to zawód czy powołanie?, czy do jego wykonywania wystarczy wiedza, pewne umiejętności czy również pasja?, czym polega zawodowa godność ? … itp.

Ponadto zarekomendujemy możliwość  ubiegania się o uhonorowanie Warszawską Nagrodą Wychowawczą imienia Janusza Korczaka.

Zgłoszenia on – line przyjmujemy w elektronicznym systemie zapisów na szkolenia: