O imigrantach/kach, uchodźcach/niach i zmienianiu świata na lepszy

Zapraszamy nauczycieli warszawskich szkół do wykorzystania podczas lekcji publikacji pt. „O Uchodźcach i Uchodźczyniach”.

Nienawiść. Jak ją rozbroić? Jak rozpoznawać ‘fake news’ o uchodźcach i uchodźczyniach? Co zrobić, gdy widzimy, że ktoś doświadcza przemocy, hejtu czy mowy nienawiści? Jak zmienić świat na trochę lepszy…od dzisiaj? Na te pytania odpowiedzi można znaleźć w książce.

Zapraszamy na 76 interaktywnych stron! Które można współtworzyć do woli i bez żadnych obaw. Na czytelników czeka ekspresowa i intrygująca podróż w czasie i  przestrzeni, wiele ciekawych faktów, historii i osób, a także różne smaczki… m.in. kulinarne.

Polecamy korzystanie z gotowych scenariuszy lekcji:

Scenariusze lekcji do pobrania pdf.

Książka jest szczególnie polecana dla uczniów i uczennic klas siódmej i ósmej szkoły podstawowej, a także pierwszej klasy szkoły średniej. Publikacja powstała dzięki współpracy Fundacji Humanity in Action Polska z Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy oraz Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjnych i Społecznych.

Bezpłatne egzemplarze książki są dostępne we WCIES, ul. Stara 4.