Ogólnopolska konferencja dla polonistów

Zapraszamu na ogólnopolską konferencję dla nauczycieli polonistów "Chcę Wam opowiedzieć o..." zorganizowaną przez  nieformalną grupę pedagogów - praktyków, tzw. eduzmieniaczy, którzy chcą się spotykać i wymieniać doświadczeniami.

Konfrencja odbędzie się 22. sierpnia 2019 r. w godz. 10-17.00  w Warszawie w dzielnicy Wawer, w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1.

Na konferencję można się zapisać przez formularz: http://bit.ly/2NLr8oG

Tematy wystąpień:

Katarzyna Polak "Zapamiętaj, dziecko... - ale jak?" kilka słów o wspomaganiu ucznia w procesie uczenia się.

Agata Karolczyk- Kozyra „Maturnocka, czyli o powtarzaniu metodami aktywizującymi”

Anna Meiser „Zdobywanie twierdzy, czyli jak uczniowie zainteresowali się Sienkiewiczem?”

Magdalena Fijarczyk "Jak zagrać w "Lalkę" - metoda gamifikacji w praktyce lekturowej"

Agnieszka Walczak „Po japońsku na języku polskim- kamishibai metodą pracy z tekstem literackim”

Klaudia Starowicz „Gra z Mickiewiczem, czyli sposób na omówienie wierszy"

Agata Sieńczak „Empowerment wiejskiego polonisty”

Marlena Kowalska „Pozwól działać wyobraźni, czyli niesztampowe łączenie kropek na języku polskim”

Izabela Jaskólska "Jak stworzyć własną książkę? - sposób na aktywizację i rozbudzenie kreatywności uczniów"

Ewa Ziejewska „Tablet(love) lekcje języka polskiego w szkole podstawowej”

Magda Krajewska i Beata Gwizdała „Na polskim (od)nowa - nasz warsztat pracy bez podręcznika”

Marcin Michalik „Czy klasowy wiercipięta musi siedzieć w pierwszej ławce? O organizacji klasy w czasie lekcji”

Agnieszka Grochola „Z Galway do Warszawy- jak pracować z dziećmi powracającymi z emigracji lub migrującymi do Polski?”

Natalia Bielawska „Jak dziki źwierz przyszła Podstawa programowa do człowieka I zatopiła weń fatalne oczy…”

Agnieszka Pietnoczka „Kreatywność, emocje, ruch kontra nuda na lekcjach polskiego”

Monika Rokicka „Zmiany w edukacji inspirowane metodami biznesowymi”

Magdalena Stanisławska „Działać i tworzyć, by pełniej na życie się otworzyć”

Alicja Podstolec „Chcę Wam opowiedzieć o nauczaniu przez zachwyt”

Justyna Bober „Odwrócić klasę, czyli zmienić podejście do procesu uczenia się i rolę nauczyciela"

Mariola Bochenek "Zachęcić, a nie zniechęcić do czytania lektur. Metody i techniki pomocne na lekcjach literackich."