A+ A A-

III Konkurs dla Nauczycieli Muzyki - Klasyka w klasie. Najlepsza lekcja o operze polskiej

Serdecznie zapraszamy nauczycieli muzyki szkół ogólnokształcących do wzięcia udziału w konkursie na najlepszą lekcję o polskiej operze!

Celem konkursowej lekcji jest zaznajomienie uczniów z wybranym dziełem skomponowanym przez jednego z polskich kompozytorów. W trakcie zajęć nauczyciel powinien przygotować uczniów do wysłuchania utworu w całości lub w obszernym fragmencie, przybliżając jego najważniejsze cechy za pomocą wybranych przez siebie metod.

W pierwszym etapie Konkursu ocenie podlegać będą scenariusze zajęć. W drugim jego etapie autorzy najwyżej ocenionych prac zostaną poproszeni o nagranie lekcji w oparciu o przesłane wcześniej scenariusze. Nagrania będą podstawą do wyłonienia zwycięzców.

Scenariusze lekcji wraz z formularzami zgłoszeniowymi należy nadsyłać do dnia 23 września 2019 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacja o przejściu do drugiego etapu zostanie przekazana do dnia 30 września 2019 r.

Na przygotowanie nagrania uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu będą mieli czas do 21 października 2019 r.

Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone 31 października 2019 r.

Do wygrania sprzęt grający i publikacje NIFC dla nauczyciela, pianino Yamaha Clavinova dla szkoły!

Konkurs:

https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/edukacja-artykul/726_iii-konkurs-dla-nauczycieli-muzyki-klasyka-w-klasie-najlepsza-lekcja-o-operze-polskiej/

Konferencja:

https://muzeum.nifc.pl/pl/muzeum/edukacja-artykul/725_iii-ogolnopolska-konferencja-dla-nauczycieli-muzyki-szkol-ogolnoksztalcacych

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna