Dziecko ukraińskie w polskiej szkole. Українські діти в польській школі.

WCIES,  5 października 2019 w godz. 9.30 – 12.30

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z Ukrainy na seminarium  skierowane na wsparcie w kwestiach związanych z edukacją ich dzieci w polskiej szkole, w tym:

- poznanie kwestii prawnych - przyjęcie do szkoły, dokumenty, kwestia szczepień, wsparcia dziecka nie znającego języka polskiego,

- zapoznanie z różnicami pomiędzy polskim a ukraińskim systemem oświaty: ocenianie, testy, komunikacja z nauczycielami, inne.

Українські діти в польській школі. Заняття для батьків польською і українською мовами.

1. Правні аспекти функціонування дітей-іноземців у польській системі освіти: прийом дитини до школи, документи, право дитини до додаткових занять.
  2. Відмінності між системами освіти: шкільні правила, оцінювання, домашні завдання, тести, комунікація з вчителями.

Na seminarium obowiązują zapisy pod poniższym linkiem: