W poszukiwaniu podmiotowości. Doświadczenia Janusza Korczaka a współczesne placówki edukacyjne

WCIES, 22 października oraz 19 listopada 2019 r., w godz. 13.30 – 18.30

Zapraszamy do udziału w warsztatach (dwa dni szkoleniowe, 14 godz.) adresowanych do nauczycieli/wychowawców, pedagogów, psychologów, gotowych rozwijać swój wychowawczy warsztat pracy, gotowych inspirować innych, dzielić się własnym doświadczeniem, gotowych z refleksją pochylać się nad skutecznością swoich wychowawczych oddziaływań.

Na zajęciach chcemy umożliwić uczestnikom doświadczenia fenomenu ich podmiotowości, jej wpływu na relacje z innymi ludźmi i budowanie tzw. instytucji opartych na podmiotowości. Zajęcia będą również przestrzenią służącą rozwijaniu, doskonaleniu swoich kompetencji wychowawczych.

Poruszane na szkoleniu zagadnienia to - Od swojej podmiotowości do podmiotowości w relacjach, w tym m. inn.:  uświadomienie uczestnikom własnej podmiotowości w sieci zależności społecznych; ćwiczenia angażujące poczucie podmiotowości w relacjach interpersonalnych; doświadczenie sytuacji wyrażania wobec innych ludzi swoich potrzeb i oczekiwań związanych z  poczuciem podmiotowości, jak również bycia słuchaczem/słuchaczką ekspresji potrzeb i oczekiwań innych ludzi; Od podmiotowości w grupie do budowania instytucji edukacyjnej, opartej na podmiotowości, w tym m . inn.:  grupowy aspekt poczucia podmiotowości; jak reguły i normy grupowe wpływają na kreowanie poczucia podmiotowości przez jednostki i całą grupę ; odstawowe założenia koncepcji instytucji opartej na podmiotowości; ćwiczenie negocjowania rozwiązań z poszanowaniem podmiotowości wszystkich uczestników negocjacji i jednocześnie z myślą o efektywności finalnego rozwiązania.

Zapisy w elektronicznym systemie rejestracji: