A+ A A-

Dialogues with the Ku Klux Klan: Lessons Learned - Daryl Davis

logo wcies   logo Aus 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na seminarium Dialogues with the Ku Klux Klan: Lessons Learned, które poprowadzi Daryl Davis.

Spotkanie odbędzie się 24 października 2019 w godzinach 15.30-17.00 we WCIES.

How can you hate me when you don’t even know me? to najczęściej zadawane pytanie przez Daryla Davisa, znakomitego amerykańskiego jazzmana, bluesmana, aktywisty społecznego zajmującego się problematyką dialogu międzyrasowego w Stanach Zjednoczonych, który w październiku odwiedzi Kraków i Warszawę na zaproszenie ambasady USA i konsulatu USA w Krakowie.

Daryl Davis jest od lat zaangażowany w dialog z Ku Klux Klanem. Zaprzyjaźnił się z 20 jego członkami i może pochwalić się tym, że w wyniku jego postawy i perswazji około 200 osób wystąpiło z tej organizacji. O swoich doświadczeniach napisał książkę pt. ”Klan-destine Relationships: A Black Man's Odyssey in the Ku Klux Klan”. Jak tego dokonał? Dowiemy się bezpośrednio od niego. Jego pytanie „How can you hate me when you don’t even know me?” stało się kluczem do dialogu z członkami Ku Klux Klanu.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Więcej informacji

Zapisy

Serdecznie zapraszamy!

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna