Rzeźba-pomnik dla Warszawy - Warszawski Konkurs Plastyczny

Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycielli warszawskich szkół do udziału w Warszawskim Konkursie Plastycznym  pt."Rzeźba-pomnik dla Warszawy"

Na całym świecie różnorodne rzeźby i pomniki ozdabiają miasta - parki, ulice, place, osiedla. W Warszawie mamy wiele pomników historycznych. Mniej jest takich, które po prostu urozmaicają przestrzeń miejską, intrygują ciekawym kształtem lub niecodzienną treścią, wzbudzają uśmiech lub refleksję.

Zastanówcie się jaki pomnik czy rzeźbę chcielibyście ujrzeć na warszawskiej ulicy. Zróbcie projekt pomnika lub rzeźby z dowolnych materiałów (wcale nie musi być brąz czy beton).

Dołączcie Wasz autorski opis – np. gdzie mógłby stać, jakiej  powinien być wielkości, z czego wykonany?

Do  twórczej zabawy zapraszamy również grupy rodzinne - to znaczy dzieci i rodziców, którzy razem chcieliby stworzyć rzeźbę lub pomnik dla Warszawy.

Ale... Drodzy Rodzice, tym razem to Wasze dzieci powinny być liderami prac, głównymi projektantami rzeźb. Wy bądźcie w tym zespole "ciałem" techniczno-doradczym.

Prace oceni jury złożone z artystów rzeźbiarzy.

Najlepsi autorzy w poszczególnych grupach wiekowych ( klasy 1-3, klasy 4-8, szkoła ponadpodstawowa, nauczyciele, grupy rodzinne) otrzymają nagrody.

Rzeźby zostaną  również pokazane na wystawie w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Zdjęcia prac uświetnią uroczystość rozdania nagród i wyróżnień w Kinie Atlantic.

Metryczka

Plakat

Ewentualne pytania  prosimy kierować do koordynatorki konkursu  Katarzyny Jasińskiej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.