Nabór zgłoszeń do kolejnej, XI edycji projektu WARS i SAWA !

Zapraszamy do składania zgłoszeń (do 17 grudnia br.)  publiczne i niepubliczne szkoły zainteresowane systemową opieką nad uczniami uzdolnionymi i dołączeniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych.

Samorządowy projekt WARS i SAWA realizowany jest już od 10 lat. W bieżącym roku szkolnym 2019/2020 warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych tworzy 195 szkół, które posiadają aktualny Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i realizują przyjęte szkolne programy wspierania uzdolnionych (rejestr przyznanych Certyfikatów). Szkoły z sieci mają m.in. możliwość wymiany doświadczeń podczas: warsztatów tematycznych organizowanych w samorządowej placówce doskonalenia nauczycieli – Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) oraz cyklicznych spotkań, np. Kreatywne biesiady u WARSA i SAWY czy Letnie seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY.

Terminy składania poszczególnych dokumentów do nowej edycji projektu WARS i SAWA to:

• do 17 grudnia 2019 r. – zgłoszenie udziału,
  • do 31 marca 2020 r. – wniosek o przystąpienie szkoły do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych,
  • do 31 marca 2020 r. – szkolny program wspierania uzdolnionych (w okresie styczeń – luty 2020 r. we WCIES zaplanowano cykl szkoleń przygotowujących do opracowania szkolnych programów wspierania uzdolnionych, w ramach XI edycji projektu WARS i SAWA).

Podpisane oryginały dokumentów w ramach XI edycji projektu WARS i SAWA, wypełnione w systemie ankietowym Biura Edukacji, przyjmowane są w kancelarii Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy (ul. Górskiego 7, parter).
Zainteresowana szkoła niepubliczna wypełnia zgłoszenie po utworzeniu dla niej konta w systemie przez Biuro Edukacji i przyznaniu danych dostępowych (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).