Sieć współpracy i samokształcenia - Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów

Od 20 stycznia do końca maja będzie prowadzona  sieć on-line „Rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów”. Sieć składa się z czterech sesji z materiałami dla uczestników.

Celami sieci są: wymiana doświadczeń między uczestnikami, analiza dobrych praktyk stosowanych przez uczestników, pozyskiwanie metodycznego i merytorycznego wsparcia ekspertów, poszerzanie kompetencji uczestników. Uczestnikami sieci mogą być wszyscy nauczyciele, którzy postanowili podnieść swoje kwalifikacje w zakresie kształtowania  kompetencji matematycznych.

Każda sesja zawiera nową porcję materiałów dotyczącą rozwoju kompetencji matematycznych. Prezentowane materiały dotyczyć będą zarówno treści matematycznych, postaw uczniów, jak i metod ich rozwijania.

W sesji zaczynającej się  od 20 stycznia udostępnione będą materiały: jak uczyć się i innych - metoda Feymana, co cechuje kompetencje matematyczne, naukowe i techniczne, specyfika kształcenia kompetencji matematycznych dla uczniów II i III etapu nauczania, umiejętności ucznia niezbędne do właściwego rozwoju kompetencji, strategie nauczania, stosowanie kart Grabowskiego na lekcji matematyki.

Czytaj więcej: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Rozwijanie-kompetencji-matematycznych-uczniow

Koordynatorka sieci – Małgorzata Iwanowska.