Szkolenie zdalne. Kompetencje międzykulturowe w czasach koronawirusa – czym są, po co i jak je rozwijać w szkole.

Zapraszamy na rozbudowane zajęcia online, które adresowane są do nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych, wychowawców, którzy z gotowi są poszukiwać i odnajdywać w różnorodności swoich uczniów zasób do pracy dydaktycznej i wychowawczej. Bliżej przyjrzymy się także wyzwaniom, jakie dla pracy nauczyciela, pedagoga, szkolnego psychologa niesie obecna sytuacja – wszechobecna pandemia koronawirusa, konieczność pracy zdalnej. Szkolenie będzie też okazją do zdobycia/poszerzenia konkretnych umiejętności i wiedzy niezbędnych w rozwijaniu kompetencji międzykulturowych  - własnych oraz dzieci i młodzieży.

Uczestnicy szkolenia poznają metody i narzędzia rozwijające kompetencje międzykulturowe - przydatne do pracy z klasą oraz z poszczególnymi uczniami potrzebującymi wsparcia (także w edukacji zdalnej).

Szkolenie obejmuje 20 godzin dydaktycznych, w ramach których odbędą się: 3 zdalne spotkania warsztatowe, praca własna - uczestnicy zostaną zaproszeni do wykonania zadania domowego oraz skorzystają z konsultacji indywidualnych.

Struktura szkolenia:

Pierwsza sesja szkoleniowa online: „Wstęp do kompetencji międzykulturowych” –18 kwietnia 2020 r., w godz. 16.00 – 19.00 (4 godz. dyd.)

Druga sesja szkoleniowa online: Kompetencje międzykulturowe „tu i teraz”  - jak je rozwijać u uczniów w czasach pandemii i w edukacji na odległość – 19 kwietnia 2020 r., w godz. 16.00 – 19.00 (4 godz. dyd.)

Praca własna uczestników szkolenia: Opracowanie zadań edukacyjnych do  międzykulturowej edukacji zdalnej w oparciu o omawiany na szkoleniu model (7 godz. dyd.)

Indywidualne konsultacje online: omówienie materiałów edukacyjnych stworzonych przez uczestników w ramach pracy własnej  – 25 kwietnia 2020 r., w godz. 16.00 – 18.00 (4 godz. dyd.)

Trzecia sesja szkoleniowa online: Kompetencje międzykulturowe w perspektywie długoterminowej – jak w edukacji szkolnej wpierać ich rozwój u dzieci i młodzieży – 26 kwietnia 2020 r., w godz. 16.00 – 19.00 (4 godz. dyd.)

Zapisy w systemie rejestracji na szkolenia: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Szkolenie-zdalne-Kompetencje-miedzykulturowe-w-czasach-koronawirusa-czym-sa-po-co-i-jak-je-rozwijac-w-szkole