Święto 3 Maja w warunkach zdalnych. Propozycje dla nauczycieli

Zamek Królewski w Warszawie zaprasza do udziału w projekcie pt.   3maj po królewsku (https://www.zamek-krolewski.pl/edukacja/3maj-po-krolewsku/_nocache).

Nauczyciele na stronie projektu znajdą:

- film: Konstytucja 3 maja. Historia prosto z Zamku

- akt prawny Konstytucji 3 maja (pdf),

a przede wszystkim - 10 gotowych scenariuszy, dzięki którym nauczyciele mogą zaangażować uczniów z każdego poziomu edukacji i w atrakcyjny, a jednocześnie  prosty sposób, zrealizować wymagania podstawy programowej dotyczącej tematu Konstytucji 3 maja (wszystkie lekcje i materiały są dostępne bezpłatnie).

Każda lekcja została przygotowana przez profesjonalny zespół historyków  i edukatorów z wykorzystaniem zasobów muzealnych, które do tej pory prezentowaliśmy na ekspozycji. Wszystkie zajęcia zilustrowane są filmami. Zawierają także scenariusz dla nauczyciela, zadania w aplikacji dla uczniów (możliwe do otworzenia po kliknięciu) oraz karty pracy w plikach pdf.

Zachęcamy do skorzystania.