Eduwarszawa.pl

edu 470x200

Projekt Eduwarszawa.pl

Eduwarszawa.pl to systemowe rozwiązanie wspomagające funkcjonowanie oświaty Miasta Stołecznego Warszawy.

Trwają prace nad wdrażaniem nowoczesnego projektu pozwalającemu wszystkim nauczycielom i uczniom korzystać z Microsoft Office 365, w szkole i w domu.

Projekt będzie realizowany w kilku etapach. Pierwszy z nich obejmie grupę szkół znajdujących się w pięciu dzielnicach: Praga-Południe, Targówek, Ursynów, Wawer i Żoliborz. To łącznie ponad 13 000 uczniów i ok. 1300 nauczycieli.

Kolejny etap nastąpi po ogłoszeniu zaktualizowanego kalendarza bieżącego roku szkolnego, najprawdopodobniej w lecie. Szkołom już korzystającym z Office 365 ułatwione zostanie przeniesienie dotychczas zgromadzonych zasobów edukacyjnych na platformę Eduwarszawa.pl. Środowisku oświatowemu zapewnione zostanie wsparcie i szkolenia.

Szkolenia dla nauczycieli uczestniczących w I etapie projektu

Organizator: Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i SzkoleńwrazzOśrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z usługą Office 365 w wersji przeznaczonej dla szkół i placówek edukacyjnych oraz możliwością ich wykorzystania w pracy własnej, dydaktycznej i wychowawczej z uczniami, współpracy w ramach rady pedagogicznej oraz współpracy z rodzicami.

Forma: kurs e-learningowy, 15 godzin pracy własnej nauczycieli, w dowolnych godzinach, od poniedziałku do piątku, w terminie określonym dla danej grupy szkoleniowej

Tytuł: Usługi Office 365 dla szkół w rękach ucznia, nauczyciela i dyrektora - poziom I

Zapisy: Nauczyciele szkół uczestniczących w I etapie projektu otrzymają informacje o zapisach i terminie szkoleń bezpośrednio od dyrektora szkoły.

Koordynatorzy: Pracownicy WCIES opiekujący się szkołami w dzielnicach. Wspierają dyrektorów i nauczycieli w realizacji projektu. Odpowiadają na pytania i wątpliwości, pomagają w zapisach na szkolenia.

Praga Południe  Ewa Sołowiej-Mędrzak  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 Targówek  Ewa Sołowiej-Mędrzak  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.