VI Warszawski Festiwal Języka Rosyjskiego 2020/2021

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół warszawskich (niezależnie od tego czy uczą się języka rosyskiego) do udziału w VI Festiwalu Języka Rosyjskiego.

Projekt obejmuje:

• Konkurs plastyczny „Kuchnia rosyjska”, (grudzień 2020/styczeń 2021, Szkoła Podstawowa nr 127 im. Henryka Sienkiewicza);
  • Konkurs piosenki rosyjskiej, (styczeń/luty 2021 - III LO im. gen. Sowińskiego);
  • Konkurs recytatorski „Mój pomysł na wiersz rosyjski dla dzieci”, (marzec 2021 - Szkoła Podstawowa nr 322 im. Jana Brzechwy);
  • Konkurs krajoznawczo-plastyczny „Pejzaże Rosji”, (marzec 2021 - LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu ''Zośka'').

Wszystkie konkursy odbywają się zdalnie!

Organizatorami Festiwalu jest nauczycielska sieć współpracy i samokształcenia "Popularyzacja nauczania języka rosyjskiego w warszawskich szkołach" (WCIES)

oraz szkoły warszawskie:

1. III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego,
  2. LXXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Batalionu „Zośka”,
  3. Szkoła Podstawowa nr 127im. Henryka Sienkiewicza,
  4. Szkoła Podstawowa nr 322 im. Jana Brzechwy.

Regulaminy poszczególnych konkursów będą dostępne na stronach szkół – organizatorów.

W projekcie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich typów szkół m.st. Warszawy.

W kwietniu 2021 roku – zaplanowane jest uroczyste zakończenie VI FESTIWALU dla finalistów i laureatów wszystkich konkursów projektu!

Szczegółówych informacji dotyczących konkursu udziela Krzystyna Kancewicz-Sokołowska, konsultantaka WCIES w zakresie języka rosyjskiego, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.