Warszawska Szkoła Zimowa Online

Miasto stołeczne Warszawa uruchamia Warszawską Szkołę Zimową – bezpłatne zajęcia online z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych dla uczennic i uczniów szkół warszawskich obecnych klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich liceów i klas czwartych techników, którzy zdają egzaminy ósmoklasisty i maturalne w 2021 roku.

W ramach Warszawskiej Szkoły Zimowej planowane są zajęcia w dwóch obszarach:

1.Zajęcia uzupełniające, porządkujące wiedzę i umiejętności w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z wymienionych przedmiotów i etapów edukacyjnych, które powinny być zrealizowane w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021. Każdy kurs będzie trwał 5 dni (pon.-pt.) w godz. 10.00 – 13.30, obejmie 4 godziny dydaktyczne (45 min.) dziennie z przerwami. Zajęcia będą prowadzić nauczycielki i nauczyciele, którzy, na co dzień pracują w warszawskich szkołach.

2.Zajęcia rozwijające zainteresowania, poszerzające i doskonalące wiedzę i umiejętności z wymienionych przedmiotów. Odbywać się będą w godzinach popołudniowych. W przypadku zainteresowania zajęciami istnieje możliwość zorganizowania ich również po feriach.

Planowane jest uruchomienie zajęć uzupełniających wiedzę oraz zajęć rozwijających zainteresowania z następujących przedmiotów:

język polski

fizyka

chemia

biologia

geografia

historia

wiedza o społeczeństwie

język angielski.

Zajęcia będą realizowane w następujących edycjach:

Edycja I             4 – 8 stycznia 2021 r. (z wyłączeniem 6 stycznia 2021 r.)

Edycja II            11 – 15 stycznia 2021 r.

Rekrutacja uczniów rozpocznie się 17 grudnia 2020 roku i odbywać się będzie do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach. W przypadku większej liczby chętnych, tworzona będzie lista rezerwowa lub nowa grupa.

Zajęcia uzupełniające wiedzę Zajęcia rozwijające zainteresowania
 Zapisy dla uczniów szkół podstawowych  Zapisy dla uczniów szkół podstawowych
 Zapisy dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Regulamin