A+ A A-

Warsztaty z projektowania w 3D

Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i średnich, by do 11 stycznia zarejestrowali się na bezpłatne warsztaty z projektowania w 3D i sprawdzili, jak mogą to wykorzystać do pracy z uczniami.

Warsztaty po nazwą Teach with Space – 3D design in education (Lekcje z kosmosu: projektowanie 3D w edukacji)  będą prowadzone w języku angielskim.

  • format: online
  • daty spotkań: 20 i 27 stycznia 2021
  • godziny: 16:30 – 18:30 CET
  • poziom: szkoła podstawowa klasy 7-8, pierwsza klasa szkoły średniej
  • zapisy na warsztaty: 11 stycznia 2021, godzina 23:59 CET

Link do rejestracji: https://educationforms.esa.int/teachers/teach-with-space-3d-design-online-training/

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z najnowocześniejszymi zastosowaniami druku 3D w kosmosie. Wykonując praktyczne ćwiczenia sprawdzą, jak wprowadzać projektowanie 3D w klasie, korzystając z inspirujących tematów i używając oprogramowania do projektowania 3D Autodesk®Tinkercad™.

„Lekcje z kosmosu: projektowanie 3D w edukacji” to pierwszy z cyklu 5 warsztatów przygotowywanych przez Biuro Edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Cieszą się ogromną popularnością i są dostępne dla nauczycieli i nauczycielek z całej Europy. Wspierają ich we wprowadzaniu zagadnień astrofizycznych i technologicznych na zajęcia szkolne, tworzą przestrzeń do ciekawych dyskusji o walorach tematyki kosmicznej w edukacji.

Oryginalna strona z listą wszystkich warsztatów

Opis w jęz. polskim wszystkich warsztatów: https://esero.kopernik.org.pl/esa-teach-with-space-kursy-online-dla-nauczycieli-ek/

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna