A+ A A-

Radykalizacja młodzieży – rozpoznanie, wczesna prewencja i przeciwdziałanie

Zajęcia online, 8 marca 2021 r., w godz. 15.00 – 19.30

Zapraszamy na zajęcia online uwrażliwiające uczestników na problem radykalizacji, polaryzacji, ekstremizmu i przestępstw motywowanych nienawiścią.

Ich celem jest zwiększenie wiedzy dotyczącej przyczyn, przejawów i konsekwencji radykalizacji postaw wśród młodzieży (w tym szczególnie o podłożu ksenofobicznym, islamofobicznym, rasistowskim, nacjonalistycznym i homofobicznym).

Szkolenie będzie miało charakter seminaryjno – warsztatowy i zrealizowane zostanie w aplikacji MSTeams, 8 marca 2021 r., w godz. 15.00 – 19.30.

W trakcie zajęć m. inn.: wskażemy jak powszechne są te zjawiska w społeczeństwie i jak ogromny wpływ mają na nasze bezpieczeństwo; wyjaśnimy jaka jest specyfika poszczególnych nurtów ekstremistycznych działających w Polsce; podpowiemy jak zawczasu identyfikować członków organizacji radykalnych;  opowiemy jaką posługują się symboliką, kodami, modą itp.; przedstawimy aspekty prawne przestępstw motywowanych nienawiścią i metody reagowania na tego typu incydenty; wskażemy, gdzie szukać wsparcia w przeciwdziałaniu, m.in. współpracując z Policją, psychologami, instytucjami lokalnymi i organizacjami pozarządowymi; pokażemy na czym polega systemowe podejście do prewencji i przeciwdziałania radykalizacji, obejmujące m.in. tzw. lokalną grupę ekspercką.

Osoby zakwalifikowane do udziału w zajęciach otrzymają link do spotkania w sieci.

Zgłoszenia przyjmowane są w elektronicznym systemie rejestracji: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Jak-przeciwdzialac-radykalizmom-wsrod-mlodziezy-i-tworzyc-porozumienie-mimo-roznic

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna