A+ A A-

Narzędzia kampanijne do zwalczania dyskryminacji i promowania krytycznego myślenia w naszych miastach

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Narzędzia kampanijne do zwalczania dyskryminacji i promowania krytycznego myślenia w naszych miastach”, które odbędą się 22 lutego w g.14.00-15.30.
Program:
14:00 - 14: 05 Powitanie i wprowadzenie
14:05 - 14:30 Narzędzia kampanii na rzecz pozytywnych zmian społecznych, ekologicznych i gospodarczych, Jannes Vahl, dyrektor Fair Narrative, platformy aktywizmu, dziennikarstwa i komunikacji z siedzibą w Hamburgu.
14:30 - 14: 55 # MakeSureItAddsUp - kampania przeciwko uprzedzeniom i na rzecz zmniejszenia dezinformacji w czasie pandemii COVID, Matt Henderson, Bradford for Every Lead w Radzie Miasta Bradford
14:55 - 15:20 Kampanie, edukacja i gry - opracowanie gry „Escape Rumours” dla szkół w Madrycie, Gerardo Gomez, Anti-Rumours Global
15:20 - 15: 30 Pytania i odpowiedzi
15:30 -  Zakończenie

UWAGA: wydarzenie będzie tłumaczone na j. polski, znajomość języka angielskiego nie jest niezbędna.

ABY UCZESTNICZYĆ W WARSZTATACH KLIKNIJ NA TO [ https://zoom.us/j/92859851998?pwd=S2dIYmFNM3kzZXpqc2s4ZVZVZGJrQT09 | ZOOM LINK ]
Meeting ID: 938 7369 0468
Passcode: 883903

O warsztatach:
W ciągu ostatnich 2 lat unijna sieć URBACT Rumourless Cities (sieć 6 miast w całej Europie) dzieliła się wiedzą i doświadczeniem, jak najlepiej przeciwdziałać negatywnym i dyskryminującym zrachowaniom oraz promować otwarte i akceptujące społeczeństwa i miejsca. Duży nacisk położono na to, jak miasta mogą opracowywać skuteczne kampanie, które docierają do szerokiego i zróżnicowanego spektrum mieszkańców i angażują je, a także angażują i rozwijają umiejętności krytycznego myślenia i umiejętności korzystania z mediów.
Te umiejętności jeszcze nigdy nie były tak ważne dla utrzymania pokojowych i demokratycznych społeczeństw. Nie dlatego, że zjawiska takie jak dezinformacja i powielanie stereotypów są nowe, ale dlatego, że teraz jesteśmy bombardowani 24 / 7 wiadomościami, opiniami i stronniczymi „informacjami” podtrzymującymi poszczególne programy polityczne. Algorytmy mediów społecznościowych dodatkowo zamykają ludzi w „bąbelkach filtrujących”, które wzmacniają uprzedzenia i zmniejszają różnorodność pomysłów. Stanie się biernym konsumentem wiadomości i danych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, tak jak i przekazywanie ich dalej za pośrednictwem mediów społecznościowych i innych środków codziennej komunikacji. Media społecznościowe znacznie rozszerzyły nasze zasięgi i możliwości „plotkowania”. Spełnia to ważną funkcję utrzymywania więzi społecznych, ale treści, które udostępniamy mogą być pełne półprawd i niesprawdzonych „faktów”. Dobrze to pokazały teorie spiskowe dotyczące COVID 19 i namawianie przeciwko szczepieniom.
Tendencje te mają wpływ na nasze społeczności, utrudniając pozytywne interakcje i spójność społeczną. Na poziomie miasta i bliższego sąsiedztwa widzimy różne szeroko zakrojone inicjatywy mające na celu rozwiązanie problemu fałszywych informacji. To seminarium internetowe poświęcone jest niektórym z nowszych narzędzi i podejść do kampanii w miastach w całej Europie, opracowanych w celu wspierania umiejętności krytycznego myślenia, zwiększania świadomości dyskryminacji i promowania pozytywnego nastawienia do różnorodności.

22.02.2021

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna