Rola postaw nauczycielskich w procesie wychowawczym

Zajęcia zdalne, 13 kwietnia 2021 r., w godz. 14.00 – 18.00

Zapraszamy do udziału w szkoleniu online (Zoom) realizowanych są w ramach cyklu -  Wychowawcze inspiracje Janusza Korczaka we współczesnej placówce oświatowej – stanowiących wsparcie dla realizacji systemowego programu Miasta Stołecznego W-wy – Warszawska Nagroda Wychowawcza im. Janusza Korczaka.

Zajęcia dedykujemy nauczycielom, pedagogom, psychologom, wychowawcom, zainteresowanym rozwojem i refleksją nad własnym wychowawczym warsztatem pracy.

Celem zajęć jest między innymi określenie cech różnych postaw nauczycielskich i ich wpływu na ucznia i jego osobowość;  wskazanie możliwości zastosowania idei korczakowskich
w budowaniu relacji z uczniem sprzyjającej uczeniu się i rozwojowi ucznia; analiza przypadków wpływu postaw nauczyciela na zachowanie ucznia oraz kształtowanie postaw sprzyjających wspomaganiu rozwoju, kształtowaniu postaw, zapobieganiu zagrożeniom danego wieku i środowiska.

Osoby zakwalifikowane otrzymają na ok. 2 dni przed szkoleniem, link do zajęć w sieci.

Zapisy w elektronicznym systemie rejestracji: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Rola-postaw-nauczycielskich-w-procesie-wychowawczym-w-ramach-cyklu-Wychowawcze-inspiracje-Janusza-Korczaka-we-wspolczesnej-placowce-oswiatowej