Scenariusze zajęć integracyjnych

Zachęcamy do pobrania i wykorzystania gotowych materiałów i scenariuszy, które można wykorzystać na zajęciach po powrocie dzieci i młodzieży  do szkół. Są to gotowe propozycje, które nauczycielkom i nauczycielom w tym newralgicznym czasie pomogą przeprowadzić w klasach zajęcia integracyjne.

Zachęcą do wrażliwego i pełnego szacunku spojrzenia na siebie nawzajem, a także do otwartości na różnorakie uczucia i doświadczenia dzieci po długim okresie nauki poza społecznością szkolną.

Gra - sześć pytań o...

Wywiad z BWO (Bardzo Ważną Osobą, czyli z Tobą)

Elementy redukcji stresu

Moja klasa

Integracja po powrocie do szkoły. Po co nam zasady współpracy?

Mądrość serca - o sile empatii.

Propozycja działań wychowawczych prowadzonych po powrocie uczniów do nauki stacjonarnej