A+ A A-

Ambasada USA zaprasza do udziału w Civic UP! Academy – obozie letnim dla licealistów o zaangażowaniu obywatelskim

Ambasada USA, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Wspomagania Wsi zapraszająmłodzież w wieku 15-18 lat do udziału wCivicUp! Academy. Jest to 10-dniowy obózletnio demokracji i zaangażowaniu obywatelskimdla młodych osób zainteresowanych prowadzeniem działań społecznych i mających pasję do zmieniania świata.  

Civic UP! Academy odbędzie się w dniach 22-31 sierpnia 2021r. w ośrodku Wilga pod Warszawą.Przez 10 dni pod okiem doświadczonychtrenerów uczestnicy z całej Polski będą uczyć się, jak planować i prowadzić działania społeczne. W programie warsztatów uczestnicy przejdą przezcałą ścieżkę projektową – od zdiagnozowania problemu do zrealizowania działania.Warsztaty zostaną przeprowadzone stacjonarnie przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa.­­ 

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 maja 2021r.  Szczegóły na stronie programu: 

https://samorzad.ceo.org.pl/civic-up/informacje-o-civic-academy 

Podczas programu organizatorzy zaczną od rozpoznania zainteresowań społecznych uczestników szkoły letniej. Na tej podstawie młodzi połączą się w grupy zadaniowe i przeprowadzą diagnozy potrzeb osób, na rzecz których będą działać. Kolejny krok to wymyślenie działań i zaplanowanie ich. Młodzież będzie miała okazję poznać różne formy aktywności społecznej, żeby wybrać najwłaściwszą dla swojego działania. Na koniec każda z grup zadaniowych przeprowadzi swoje działanie, które ostatniego dnia akademii zostanie omówione i podsumowane. 

Do szkoły letniej mogą zgłaszać się osoby z całej Polski w wieku 15-18 lat, które znają język angielski na poziomie komunikatywnym i są zaangażowane społecznie, np. działająw samorządzie szkolnym, wolontariacie, organizacji społecznej lub same robią coś na rzecz innych. 

Udział wCivicUp! Academy jest bez­płatny. Organizatorzy pokrywają koszty udziału w programie. 

Prosimy o przekazanie tej informacji uczniom, rodzinie, znajomym, wszystkim, którzy mogą być zainteresowani tym programem lub jego dalszą promocją.  

Informacją można również podzielić się naFacebooku. 

Pytania można przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna