Warszawska Szkoła Letnia 2021

Wakacyjna nauka dla uczniów z warszawskich szkół - tym razem bez pośrednictwa kamer internetowych. Wracamy do klasy!

Miasto stołeczne Warszawa ponownie uruchamia Warszawską Szkołę Letnią (WSL) – bezpłatne zajęcia porządkujące wiedzę i umiejętności w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych dla uczennic i uczniów szkół warszawskich, którzy będą w 2022 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty i maturalne.

Plakat reklamowy Warszawksa Szkoła Letnia

W tym roku w ramach WSL planowane jest uruchomienie grup z następujących przedmiotów i poziomów nauczania:

• Język polski (Szkoła podstawowa SP, Szkoła ponadpodstawowa PP)
  • Matematyka (SP, PP)
  • Język angielski (SP, PP)
  • Biologia (SP, PP)
  • Chemia (SP, PP)
  • Fizyka (SP, PP)
  • Historia/WOS (tylko PP)

W każdej edycji wybór ww. przedmiotów jest ograniczony liczbą uczestników w grupie oraz liczbą nauczycieli zakontraktowanych na dany termin edycji. W przypadku potwierdzenia udziału przez kolejnego nauczyciela, przedmiot w danej edycji zostanie uruchomiony do zapisu. Prosimy o sprawdzanie na bieżąco oferty na każdą edycję.

Każdy kurs będzie trwał 5 dni, od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach:

• blok poranny w godzinach 9.00-12.00 dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych
  • blok popołudniowy w godzinach 13.00-16.00 dla uczniów klas ponadpodstawowych.

Zajęcia będą realizowane w czterech edycjach:

• I edycja - 05-09 lipca 2021
  • II edycja - 12-16 lipca 2021
  • III edycja - 16-20 sierpnia 2021
  • IV edycja - 23-27 sierpnia 2021.

Zajęcia będą prowadzić nauczycielki i nauczyciele, którzy, na co dzień pracują w warszawskich szkołach oraz prowadzili zajęcia w poprzednich edycjach szkoły, otrzymując bardzo dobre opinie od uczestników.

Zajęcia odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego, w budynku Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz w Centrum Wspierania Rodzin, ul. Stara 4.

Każdy uczeń ma możliwość zarejestrowania się na wszystkie edycje, tylko jeden raz na jednej przedmiot np. w I edycji wybiera zajęcia z fizyki, a w edycji III zajęcia z matematyki. W każdej edycji zajęcia z danego przedmiotu obejmują ten sam zakres powtarzanego materiału.

Rekrutacja on-line uczniów rozpocznie się 21 czerwca 2021 roku o godz. 9.00 i odbywać się będzie do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach.

Zapis na zajęcia - krok po kroku

1. Wybierz poziom edukacji – SP lub PP
  2. Wybierz edycję
  3. Zapoznaj się z regulaminem – odznacz wymagane zgody oraz wypełnij kwestionariusz osobowy