Zapobieganie radykalizacji młodzieży. Metody i narzędzia pracy na lekcji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na webinarium, którego tematem jest radykalizacja młodzieży, prewencja oraz efektywne metody i narzędzia pracy w klasie. Pierwszą część szkolenia poprowadzi pan Jacek Purski, ekspert Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego w zakresie radykalizacji, który przybliży nam problematykę, pokaże czym są i czym różnią się od siebie proces radykalizacji, ekstremizm i terroryzm. Zastanowimy się też nad aktywizmem społecznym i poszukamy odpowiedzi na pytanie dlaczego nie jest on formą radykalizacji. W drugiej części spotkania podzielimy się doświadczeniem z projektu Erasmus+ Challenging Extremism – Transition, który był poświęcony prewencji radykalizacji młodzieży i wypracowaniu narzędzi pracy nauczyciela w klasie. Uczestnicy będą mieli okazję zastanowić się nad efektywnymi działaniami, możliwymi do realizacji w każdej szkole i zapoznają się z zestawem scenariuszy lekcji. Zapraszamy do wspólnej refleksji.

Adresaci - nauczyciele, rodzice, trenerzy

Termin - 25 sierpnia 2021, godz. 15.00-19.00

Nauczyciele szkół warszawskich

Pozostałe osoby

Link do spotkania będzie przesłany osobom zarejestrowanym.

Zapraszamy!

Zaproszenie