Gra miejska - Canaletto tkwi w szczegółach

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w grze miejskiej pt."Canaletto tkwi w szczegółach", realizowanej w ramach projektu edukacyjnego. Gra odbędzie się w dniu 19 października 2021 r. Zaczynamy około godz. 9, gra będzie trwać około 3 godzin, a następnie zaprosimy na podsumowanie i rozdanie nagród. Nasze wydarzenie to możliwość zagrania w innowacyjnej grze miejskiej przy użyciu tabletów. Rozgrywka będzie się toczyć w przestrzeni miejskiej  w okolicach Krakowskiego Przedmieście.

Gra przeznaczona jest dla młodzieży w wieku licealnym (klasy 1-2). Z każdej szkoły do rozgrywki może przystąpić jedna drużyna - 6 osobowa. Przewidujemy 10 drużyn z różnych szkół ponadpodstawowych. O uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Po otrzymaniu zgłoszenia prześlemy więcej szczegółów.

Zgłoszenia przyjmujemy od 8 października 2021 r. na naszej stronie https://um.warszawa.pl/waw/zabytki

Dla każdego ucznia przewidziany jest prezent w postaci gry karcianej oraz publikacji. Wygrana drużyna zostanie nagrodzona słuchawkami bezprzewodowymi.

Nasza gra to opowieść o XVIII wiecznej Warszawie, jej mieszkańcach, zabudowie i artystach. Ma na celu przybliżyć czasy stanisławowskie i jednocześnie uwrażliwić młodzież na zabytki Warszawy, które z tych czasów się wywodzą. Chcemy, aby młodzież podniosła wzrok i doceniła piękno architektury stolicy.

Gra polegać będzie na zdobyciu jak największej ilości punktów. Pytania i zadania będą miały różną wartość i sam uczestnik będzie decydował czy chce odpowiadać na trudniejsze czy łatwiejsze zadania. Drużyna 6-osobowa wybierze swoją trasę i ruszy w miasto. Po dotarciu do punktów zaznaczonych na mapie w tablecie, pytania staną się aktywne i będzie można poznać ich treść oraz wykonać zadanie. Na tablecie będzie widoczna punktacja oraz czas do zakończenie gry. Oprócz wiedzy o Warszawie o wygranej zdecyduje strategia jaką dana grupa wybierze. Czy drużyna będzie zbierać niższe punkty, ale nie oddalając się zbytnie czy podejmie ryzyko i wyruszy dalej, aby zdobyć wyższą punktacje.

Zapraszamy serdecznie

Osoba do kontaktu z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków:

Joanna Kowalik-Siedlecka

tel. +48224433688