Druga edycja szkolenia - Efektywne nauczanie i uczenie się - badania naukowe a praktyka

12 godzinne szkolenie online (trzy spotkania), w godz. 15.00 – 18.00 , dniach: 10 listopada, 24 listopada, 8 grudnia 2021 r.

Zapraszamy przedstawicieli placówek należących do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych (realizatorzy Programu WARS i SAWA) oraz innych zainteresowanych do udziału w szkoleniu  nt. efektywnych metod nauczania, popartych badaniami naukowymi.

W trakcie spotkań w sieci omówione zostaną wnioski z badań empirycznych na temat tego, jak funkcjonuje mózg i w jaki sposób się uczymy. Omówione zostaną popularne ale niepoparte badaniami naukowymi poglądy dotyczące edukacji. Na bazie dowodów naukowych, uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można poprawić skuteczność nauczania.

Moduły 12 godzinnego szkolenia online (trzy spotkania), to:  Fakty i mity w edukacji. Jakie metody nauczania mają poparcie w badaniach naukowych?,  Jak stymulować motywację
i uczyć skutecznie? oraz  Wykorzystanie skutecznych technik nauczania w prowadzeniu lekcji

Osoby zakwalifikowane do udziału w zajęciach otrzymają link do spotkania w sieci (aplikacja Zoom)
Zapisy w elektronicznym systemie rejestracji na zajęcia: https://kursy.wcies.edu.pl/pl/a/Efektywne-nauczanie-i-uczenie-sie-badania-naukowe-a-praktyka3904