Lekcje pamięci

Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy do lektury publikacji „Lekcje pamięci. Przewodnik metodyczny po Starych Powązkach”.
Książka ta została wydana w ramach serii Varsaviana Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Jest to wspólna inicjatywa władz Warszawy, samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli oraz Fundacji Stare Powązki.

Nie jest to typowy przewodnik turystyczny, zawiera on bowiem nie tylko opis zabytków i ich topografię, ale stanowi układ przemyślanych lekcji terenowych, które bezpośrednio na Starych Powązkach może ze swoimi uczennicami i uczniami zrealizować ich nauczycielka lub nauczyciel.
Poszczególne lekcje odnoszą się do bardzo różnych wątków tematycznych i okresów historycznych, zakładają nie tylko bierny udział młodych ludzi w tych zajęciach, ale przewidują, że wizyta w tym wyjątkowym miejscu będzie dla uczennic i uczniów żywą i szczególną lekcją historii i historii sztuki.

Lekcje pamięci

lekcje pamieci