Po co nam rocznice w szkole? | warsztaty dla nauczycieli | 4.12

Staromiejski Dom Kultury i Teatroteka Szkolna (projekt Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie) serdecznie zapraszają nauczycieli i nauczycielki, pedagogów i pedagożki oraz pracujących w szkole animatorów i animatorki na warsztaty pedagogiczno-teatralne inspirowane twórczością pisarzy obchodzących w tym roku swoje jubileusze.

Partnerem warsztatów jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Zajęcia odbędą się 4 grudnia 2021, o godz. 10:00-13:00 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, Rynek Starego Miasta 2.W kalendarzu każdej szkoły pojawiają się wydarzenia poświęcone obchodom różnych rocznic. Uczniowie angażują się w przygotowania, a cała społeczność szkolna uczestnicy w uroczystościach. Na warsztacie przyjrzymy się tym rocznicowym wydarzeniom i zastanowimy, jaki obraz historii budują wśród uczniów i jaki skutek wywołują. A przede wszystkim zadamy sobie pytanie – po co nam w szkole rocznice?

Prowadzące:

Agnieszka Szymańska – trenerka, tutorka, koordynatorka w programach rozwojowych Fundacji Szkoła Liderów. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Pedagogów Teatru Instytutu Teatralnego. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 roku. Autorka projektów społecznych i materiałów edukacyjnych dla animatorów kultury, pedagogów teatru, nauczycieli i młodzieży. Od ponad 10 lat związana z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatrem 21. Prowadzi szkolenia i warsztaty z obszaru budowania zespołów, projektowania działań społecznych i edukacyjnych oraz komunikacji. Certyfikowana nauczycielka jogi (Yoga Alliance).

Aleksandra Drzazga – nauczycielka, reżyserka teatru dzieci i młodzieży (dyplom we wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych), edukatorka teatralna. Przez 14 lat prowadziła autorskie zajęcia wychowanie do twórczości – teatr jako część projektu Klasy Aktywności Twórczej w publicznej szkole w Bytomiu. Autorka artykułów z zakresu edukacji kulturowej. Prowadzi własny projekt Teatr. Szkoła, czyli warsztaty z pedagogiki teatru dla klas z bytomskich szkół podstawowych w Bytomskim Centrum Kultury. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli z zakresu pedagogiki teatru, edukacji teatralnej i kulturalnej. Obecnie wspiera nauczycieli w realizacji projektów edukacyjno-kulturalnych w Bytomskim Programie Edukacji Kulturalnej POKŁADY KULTURY.

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Prosimy zatytułować maila „Warsztaty z Teatroteką Szkolną”, a w treści maila podać imię i nazwisko oraz termin.

W przypadku wprowadzenia obostrzeń w związku z COVID-19 warsztaty odbędą się w formie online, o czym poinformujemy bezpośrednio zapisane uczestniczki i uczestników i wyślemy link do spotkania.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej Staromiejskiego Domu Kultury