A+ A A-

Euro 2012

Konferencja EURO 2012 = TOLERANCJA + RÓWNOŚĆ

4. 10. 2010 r. w Centrum Olimpijskim, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, w godz. 10.00 – 15.00

Biuro Edukacji m.st. Warszawy oraz Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zapraszają na konferencję inaugurującą Warszawski Program Przygotowań EURO 2012 = TOLERNCJA + RÓWNOŚĆ.
Konferencja skierowana jest do władz oświatowych, organów samorządowych m.st. Warszawy, do dyrektorek/dyrektorów, nauczycielek/nauczycieli wychowania fizycznego, trenerek/trenerów sportowych wszystkich typów szkół/placówek oświatowych z terenu Warszawy.
Celem konferencji jest zapoznanie z ideą przedsięwzięcia oraz aktualną sytuacją przygotowań Biura Edukacji m.st. Warszawy do działań w obszarze edukacji na rzecz kultury praw człowieka w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji, rasizmowi i ksenofobii w sporcie i w życiu codziennym w przededniu Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.
W spotkaniu wezmą udział m.in.:
prof. Jerzy Nowocień – Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego AWF w Warszawie
doc. dr Krzysztof Zuchora – kierownik Zakładu Teorii Wychowania Fizycznego AWF Warszawa,
dr Dariusz Łapiński – PKOl - specjalista ds. bezpieczeństwa
Jerzy Purski – Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”
Stanley Undenkwor – polski piłkarz pochodzenia nigeryjskiego doświadczony rasizmem
Stefan Szczepłek – polski dziennikarz sportowy, komentator
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 22 628-01-79 w.17 do 1 października br.
Program konferencji oraz szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na str.: http://euro2012.wcies.edu.pl/

Ministerstwo Edukacji NarodowejKuratorium Oświaty w WarszawieUrząd m.st. Warszawy Biuro EdukacjiPolin Muzeum Histori Polskich ŻydówStołeczne Centrum Edukacji KulturalnejCentrum Nauki KopernikMiejska Polityka Spoleczna