IBSE – nauczanie przez badanie

IBSE – nauczanie przez badanie w przedmiotach przyrodniczych

Międzynarodowy projekt Amgen Foundation i European Schoolnet

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń rozpoczyna realizację szkoleń metodycznych dla nauczycieli międzynarodowego projektu IBSE for Life Science Teacher Training, koordynowanego przez Amgen Foundation i European Schoolnet.

Oprócz WCIES w projekcie uczestniczą placówki edukacyjne z trzech miast Europy – Dublina, Monachium i Paryża.

Głównym celem projektu jest rozpropagowanie wiedzy o metodzie IBSE czyli Inquiry Based Science Education (nauczanie przez badanie w przedmiotach przyrodniczych).

Beneficjentami są nauczyciele biologii, chemii i przyrody szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do udziału w konferencji i laboratoriach „Szkoły Letniej Nauk Przyrodniczych” w dniach 1-5 lipca 2013 r.

Pełna informacja o projekcie

Formularz zgłoszeniowy