Deklaracja warszawska

ZOSTAŃ SYGNATARIUSZEM DEKLARACJI WARSZAWSKIEJ

„Warszawa jest moja i ja jestem jej” – Janusz Korczak

Janusz Korczak całe swoje życie był związany z Warszawą, jaka była dla niego ważna niech świadczą te słowa. Rok 2012 uchwałą Sejmu RP był ogłoszony Rokiem Korczaka. Warszawskie szkoły i organizacje pozarządowe oraz inne podmioty zrealizowały wiele cennych inicjatyw edukacyjnych wpisujących się w warszawskie obchody Roku Korczaka. Na zakończenie Roku Korczaka Rzecznik Praw Dziecka podczas Międzynarodowego Kongresu Praw Dziecka ogłosił Deklarację Warszawską. Ten symboliczny dokument, odwołujący się do stolicy, jest obietnicą działań na rzecz dzieci, ich szczęścia i szacunku do ich praw. Przystępując do tego apelu potwierdzamy nasze przywiązanie do ideałów korczakowskich. Złożenie podpisu pod deklaracją jest świadectwem jak ważne są jego wartość dla warszawskich nauczycieli, pedagogów, wychowawców, społeczników i przede wszystkim przyjaciół dzieci. Zachęcamy wszystkich Państwa do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Podpis można złożyć na stronie internetowej www.deklaracjawarszawska.pl.